Ana SayfaGüncelAK PARTİ TRABZON'DA '2. YOMRA' VAKASI OLUR MU?

AK PARTİ TRABZON’DA ‘2. YOMRA’ VAKASI OLUR MU?

Yayınlanma Zamanı

spot_img
spot_img

AK PARTİ, ARAKLI’DA 2. YOMRA VAKASI YAŞAR MI?

Bölgemizde yayın yapan Karadeniz Gazetesi’nde, Hüseyin Terzi imzasıyla “AK Parti Trabzon’da ‘2. Yomra’ vakası olur mu?” başlıklı bir köşe yazısı yayınlandı.

İçerikte; Hüseyin Avni Coşkun Çebi, Şakir Şahintaş, Ahmet Küçük ve Yusuf Durmuş arasında çok ciddi bir rekabet olduğu ve Osman Dilber ile Adem Aydın’ın da seçmen tarafından benimsendiği dile getirildi. 

Köşe yazısında; AK Parti’nin Araklı’da seçimi açık ara kazanamayacağının kesin olduğu ifade edilirken bu iddiayı desteklemek üzere;

  • Araklı’daki belediye başkan adaylarının fazla oluşunun oylarının bölünmesine sebep olduğu,
  • İYİ Parti ve Saadet ortak adayı Şakir Şahintaş’ın ilçenin önemli şahsiyetlerinden biri olduğu,
  • Araklı’da yıllarca belediye başkan adaylarının Çebi sülalesinden olmasının ilçe halkında bir bıkkınlığa neden olduğu ve
  • Araklı’daki seçimlerde yıllarca hep aynı sözlerin verilip yerine getirilmemesi

    gibi sebepler gösterildi.

Köşe yazısında ayrıca; “Yomra’da İYİ Parti adayı Mustafa Bıyık’ın büyük bir sürprize imza atarak seçimi kazandığı gibi bu seçimlerde de Araklı’da da bir sürpriz yaşanır mı bekleyip göreceğiz” şeklinde ifadeler kullanıldı.

Karadeniz Gazetesi’nde 13.03.2024 tarihli yayınlanan “AK Parti Trabzon’da ‘2. Yomra’ vakası olur mu?” başlıklı köşe yazısının tamamı şu şekilde:

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Trabzon’da seçim yarışı iyice kızıştı.

31 Mart’ta Trabzon’da büyük bir yarışa sahne olacak ilçelerden biri de Araklı.

Araklı’da belediye başkan adaylığı yarışında AK Parti’nin adayı Hüseyin Avni Çebi, Saadet Partisi’nin adayı Şakir Şahintaş, Yeniden Refah Partisi’nin adayı Ahmet Küçük ve Bağımsız aday Yusuf Durmuş arasında çok ciddi bir rekabet var.

Ayrıca CHP’nin genç belediye başkan adayı Osman Dilber’i de yabana atmamak gerek.

Tıpkı diğer adaylar gibi Araklı’yı arşınlayan Dilber, samimiyeti, güler yüzü ve afaki olmayan projeleri ile hemşehrilerinin gönlünde yer edindi.

Keza Büyük Birlik Partisi’nin Belediye Başkan Adayı Adem Aydın da özellikle Karadere Vadisi’ndeki turizme yönelik projeleri ve ilçeye büyük zarar veren çöp tesisindeki kötü kokuyu bertaraf etmek için ortaya koyduğu kararlı duruşla ilçe halkını heyecanlandırdı.

Yani demem o ki bu yerel seçimlerde Araklı’da diğer seçimlerde olduğu gibi AK Parti’nin açık ara seçimi önde bitiremeyeceği kesin!

Bunun sebeplerine kısaca değinecek olursak, birincisi ilçede adayların çok olması oyların bölünmesine neden olacak.

İkincisi, İYİ Parti’nin aday çıkarmayıp Saadet Partisi’nin adayı Şakir Şahintaş’ı desteklemesi.

Ayrıca Şahintaş, ilçede sevilen, sayılan önemli bir şahsiyet… İYİ Parti’nin partilerine destek vermesi Şahintaş’ın elini daha da güçlendirdi.

Üçüncüsü, ilçede yıllarca belediye başkan adaylarının Çebi sülalesinden olması ilçe halkında bir bıkkınlığa neden olmuş!

İlçedeki bazı esnaf ve köylerdeki vatandaşlar bu durumdan rahatsız, artık bir değişim istiyorlar.

Dördüncüsü, Araklı’da yıllarca hep aynı sözlerin verilmesi ve yerine getirilmemesi.

Mesela ölümlü kazaların meydana geldiği ve ‘ölüm yolu’ olarak anılan Karadere Yolunun yıllardır bir türlü yapılmaması ilçe halkının tepkisini çekiyor.

Ek olarak ‘çöp değil, enerji üretecek’ denilen ancak yapıldığı günden itibaren etrafa kötü koku yayan çöp tesisiyle ilgili kötü kokuyu gidermek için herhangi bir çalışma yapılmaması da tepkilere neden oldu.

Bu yüzden bu yerel seçimlerde Trabzon’un en büyük üçüncü ilçesi Araklı’da bıçak sırtı bir seçim olacak dersek yanılmış olmayız.

Hem adaylar iddialı hem de ilçe halkı tepkili.

2019 yerel seçimlerinde Trabzon’un Yomra ilçesinde İYİ Parti’nin belediye başkan adayı Mustafa Bıyık’ın büyük bir sürprize imza atarak seçimi kazandığı gibi bu seçimlerde de Araklı’da da bir sürpriz yaşanır mı bekleyip göreceğiz.

spot_img

Son haberler

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi Kürem-Der Genel Başkanı hemşehrimiz Faruk Çebi, Araklı-Bayburt yolu...

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR İlçemizde Akasya, Yalıboyu, Kalecik ve Konakönü sahili...

Selahaddin Çebi’den, CHP’ye tepki! “Böylesi ancak CHP’de olur…”

Selahaddin Çebi’den, CHP'ye tepki! "Böylesi ancak CHP'de olur..." AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı hemşehrimiz Selahaddin...

Bu kategorideki diğer haberler

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi Kürem-Der Genel Başkanı hemşehrimiz Faruk Çebi, Araklı-Bayburt yolu...

Selahaddin Çebi’den, CHP’ye tepki! “Böylesi ancak CHP’de olur…”

Selahaddin Çebi’den, CHP'ye tepki! "Böylesi ancak CHP'de olur..." AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı hemşehrimiz Selahaddin...

YENİDEN REFAH’IN ARAKLI İLÇE BAŞKANLIĞI’NDA GÖREV DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİ

YENİDEN REFAH’IN ARAKLI İLÇE BAŞKANLIĞI’NDA GÖREV DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİ Yerel seçimlerde teşkilatına öncülük ederek aldığı %22,40...