Ana SayfaYaşamARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR

Yayınlanma Zamanı

spot_img
spot_img

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR

İlçemizde Akasya, Yalıboyu, Kalecik ve Konakönü sahili dahil Trabzon genelinde 32 plajın suyu için gerçekleştirilen analiz sonuçları açıklandı.

Yaz sıcağından bunalan vatandaşlar serinlemek için denizi tercih ederken, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi plajların su kalitesi de merak ediliyor. 

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen analizlerde; Araklı Akasya mevkiindeki plajın, Yalıboyu Mahallesi sahilinin, Araklı Kalecik Plajı’nın ve Konakönü sit alanı sahili suyunun kalitesi iyi olarak değerlendirilirken Trabzon’da sadece Sürmene’deki 2 plajın suyu kötü olarak belirlendi.

Sürmene Çamburnu mesire yerindeki ve Sürmene Yeniay’daki plajların yüzme suyu iyi olarak belirlendi. Sürmene Çamlıca ve Orta Mahalle Ortak plajının yüzme suyu ise halk sağlığı açısından orta düzeyde değerlendirildi. Sürmene Zeytinlik Mahallesi Karacehennem mevkii ve Voha Halk Plajı’ndan alınan örnekler sonucu deniz suyunun yüzmeye elverişli olmadığı ortaya çıktı.

Arsin Yeşilyalı Mahallesi’ndeki Hidromek altı sahilinin ve Güzelyalı Plajı’nın suyu da yüzme kalitesi açısından iyi olarak belirlendi.

Yomra’daki Kaşüstü Plajı’nda yapılan analiz sonucu yüzme suyu kalitesi iyi çıktı.

Of ilçesindeki Eskipazar Plajı, Kıyıcık Jandarma Karakolu karşısındaki plaj, Kıyıcık Eskipazar Çay Fabrikası karşısındaki plajın içme suyu iyi olarak belirlendi. Soğuksu Mahallesi’ndeki plaj yüzme suyu ise orta kalite olarak belirlendi.

Ortahisar’da ki Yalıncak Plajı da iyi olarak belirlenirken Akçaabat’ta Söğütlü Mahallesi Çinili Cami doğusundaki plaj, Söğütlü Plajı, Darıca Plajı, Salacık Plajı, Salacık Mahallesi Nihat Usta Köfte Salonu karşısı, Akçakale Plajı ve Mersin Plajı’nın yüzme suyu kalitesi iyi olarak belirledi.

Çarşıbaşı’ndaki Yoroz Plajı’nın yüzme suyu kalitesi orta, Kerem Plajı, Belediye Plajı ve Kaleköy Plajı’nın suyu ise iyi olarak değerlendirildi.

Vakfıkebir ilçesindeki Yalıköy Plajı ve Belediye Plajı’nın yüzme suyu da yapılan analizlerinin sonucunda iyi olarak belirlendi.

Beşikdüzü ilçesindeki liman arkasından ve Belediye Plajı’ndan alınan su numuneleri de olumlu sonuç verdi. Beşikdüzü’ndeki 2 plajın suyu da iyi olarak tespit edildi.

spot_img

Son haberler

Beşiktaş’tan Semih Kılıçsoy’a sürpriz! İşte yeni forma numarası

Beşiktaş'tan Semih Kılıçsoy'a sürpriz! İşte yeni forma numarası Beşiktaş, Araklılı genç yıldızı Semih Kılıçsoy'un yeni...

Araklı’da Çöp İçinde Gezen Mahalle! Vatandaşlar Acil Yardım İstedi!

Araklı’da Çöp İçinde Gezen Mahalle! Vatandaşlar Acil Yardım İstedi! İlçemiz Ayvadere Mahallesinde 2 haftadır toplanmayan...

Başkan Kaya’dan Selahaddin Çebi’ye sert sözler!

Başkan Kaya'dan AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı hemşehrimiz Selahaddin Çebi'ye sert sözler! Ortahisar Belediye Başkanı...

Bu kategorideki diğer haberler

Araklı’da Çöp İçinde Gezen Mahalle! Vatandaşlar Acil Yardım İstedi!

Araklı’da Çöp İçinde Gezen Mahalle! Vatandaşlar Acil Yardım İstedi! İlçemiz Ayvadere Mahallesinde 2 haftadır toplanmayan...

ARAKLI’DA 7 MAHALLEDE 4.200 M³ TAŞ DUVAR YAPILACAK

ARAKLI’DA 7 MAHALLEDE 4.200 M³ TAŞ DUVAR YAPILACAK Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve...

Araklı’da ekmek fiyatlarına zam geldi

Araklı’da ekmek fiyatlarına zam geldi. Yeni tarifeye göre Araklı’da, 25 liraya 625 gram olarak satılan...