Ana SayfaAraklıBÜROKRAT HEMŞEHRİLERİMİZ YAZI DİZİSİ - 2

BÜROKRAT HEMŞEHRİLERİMİZ YAZI DİZİSİ – 2

Yayınlanma Zamanı

spot_img
spot_img

Son yıllarda bürokraside artan hemşehrilerimizi ele aldığımız yazı dizilerimizde bugün, Pervane mahallemizden, Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Yusuf Türkyılmaz’ı daha yakından tanıyacağız.

1971 yılında Araklı’da doğan Hasan Türkyılmaz, ilk ve orta öğrenimi ilçemizde, lise eğitimini ise Trabzon Lisesi’nde tamamladı. 

1992 yılında KTÜ Orman Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1993-2005 yıllarında Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde çeşitli Orman İşletme Müdürlükleri’nde Orman İşletme Şefi ve Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 

2005-2008 yıllarında Orman İşletme Müdürü ve Şube Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2008-2011 yıllarında Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcılığı, 2011–2014 yıllarında Sakarya Orman Bölge Müdürü olarak görevini sürdürdü. 

2014 yılında Orman Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’na Müfettiş olarak atanan Hasan Türkyılmaz, aktif görevine Başmüfettiş olarak devam etmektedir. 

Türkyılmaz, siyasi yaşamına lise yıllarında Refah Partisi ile başlayarak; 1999 yılında Fazilet Partisi’nden Düzce İli Beyköy Belediye Başkan Adayı oldu. 2001 yılında ise Ak Parti Düzce Teşkilatlarının kuruluşunda görev aldı. 2004 yılında Ak Parti’den Beyköy Belediye Başkan Aday Adayı, 2015 yılı 7 Haziran seçimlerinde de Ak Parti Düzce Milletvekili Aday Adayı oldu.

Sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarına üniversite yıllarında Yavuz Selim Vakfı ile başladı. Sırasıyla Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği’nin değişik kademelerinde hizmetler verdi. 2005-2008 dönemlerinde iki kez olmak üzere MEMUR-SEN konfederasyonuna bağlı TOÇ BİR SEN Yönetim Kurulunda Genel Başkan Yardımcısı olarak sendikal mücadelede bulundu. Ayrıca Cihannüma Derneği yönetim kurulu üyeliği, Sakarya Orman Gençlik Spor Kulübü başkanlığı görevlerinde bulundu. Halen, Dünya Helal Vakfı kurucular kurulu üyeliği/Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dostluk Kervanı Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu başkanlığı görevini fiilen yürütmektedir.

01.04.2018 tarihinde yapılan TMMOB Orman Mühendisleri Odası 47. Dönem seçimlerini kazanarak Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanlığı görevine seçildi. TMMOB Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanlığı döneminde yaptığı başarılı çalışmaları ile 05.07.2020 tarihinde yapılan TMMOB Orman Mühendisleri Odası 48. Dönem seçimleri neticesinde tekrar Oda Genel Başkanlığı’na seçilmiş olup görevine devam etmektedir. 49. Dönem Orman Mühendisleri Odası şube seçimlerinde 15 şube başkanlığının tamamında Birliğe Çağrı Ekibi ile başarı elde ederek TMMOB’da bir ilkin oluşması sağlandığı gibi tüm şubelerin ve genel merkezin yerli ve milli değerlere sahip aynı zihniyetten oluşan bir ekip ile yönetilmesi de sağlanmıştır.

Akademik kariyerin gerekliliğine inanan Türkyılmaz, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Yüksek Lisans Programı’na Özel Öğrenci Statüsü ile başladı. 

Ayrıca Düzce Üniversitesi Silvikültür Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans yapmaktadır. Aynı Üniversitenin Orman Fakültesi’nde 2010-2014 yıllarından öğretim görevlisi olarak “Ormancılık Mevzuatı ve Uygulamaları” dersleri de verdi.

Çalışma hayatı ve sosyal yaşamı münasebeti ile Türkiye’nin 81 ilini ve 15 ülkeyi görme imkânı bulan Hasan Türkyılmaz, evli ve üç çocuk babasıdır.

spot_img

Son haberler

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi Kürem-Der Genel Başkanı hemşehrimiz Faruk Çebi, Araklı-Bayburt yolu...

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR İlçemizde Akasya, Yalıboyu, Kalecik ve Konakönü sahili...

Selahaddin Çebi’den, CHP’ye tepki! “Böylesi ancak CHP’de olur…”

Selahaddin Çebi’den, CHP'ye tepki! "Böylesi ancak CHP'de olur..." AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı hemşehrimiz Selahaddin...

Bu kategorideki diğer haberler

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi Kürem-Der Genel Başkanı hemşehrimiz Faruk Çebi, Araklı-Bayburt yolu...

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR İlçemizde Akasya, Yalıboyu, Kalecik ve Konakönü sahili...

HABER SUNUCUSU HEMŞEHRİMİZ “YILIN GÜNDÜZ HABER PROGRAMI” ÖDÜLÜNÜ ALDI

HABER SUNUCUSU HEMŞEHRİMİZ “YILIN GÜNDÜZ HABER PROGRAMI” ÖDÜLÜNÜ ALDI 4.Uluslararası Elmas Ödülleri 2024 töreni görkemli...