Ana SayfaGenelÇEBİ'DEN DİKKAT ÇEKEN YANITLAR

ÇEBİ’DEN DİKKAT ÇEKEN YANITLAR

Yayınlanma Zamanı

spot_img
spot_img

“BİR TRAVMA YAŞADIK”

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı, hemşehrimiz Selahaddin Çebi, çarpıcı açıklamalar da bulundu

AK Parti Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı hemşehrimiz Selahaddin Çebi, 61saat TV canlı yayınında, Kuzey Anadolu.net Yazı İşleri Müdürü Erhan Esaspehlivan’ın sorularını yanıtladı.

Trabzon’da seçim atmosferini, ilçemizde Belediye Başkan adayı olarak düşünülürken son anda adaylığının ilan edilmemesi ve  sonrası Ankara’ya gidişi ve buradan söz alıp almadığı yönündeki iddialara yanıt veren Çebi, adının il başkanlığı ile anılması  gibi konularda da dikkat çeken yanıtlar verdi.

ÇEBİ’NİN AÇIKLAMALARI ÖZETLE ŞU ŞEKİLDE:

Yerel seçimleri yapacağız. Onun atmosferi içinde Trabzon’da yoğun bir çalışma içindeyiz.

AK Parti yerel seçimlerle başlayan başarısı ile beraber kendini ispatlamış bir siyasi partidir. AK Parti’nin, Genel ve Yerel Seçimlerde sahada diğer siyasi partilerden çok farklı olduğunu her seçimde görüyoruz.

ARAKLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA İSMİNİN GEÇMESİ VE SON ANDA OLMAMASI…

Duruşumuz bellidir. İlkeleri, belli bir duruşu ve davayı, belli bir hizmet anlayışında duruşumuz belli. Ben şahsen AK Parti’de 2001’de başladım. Ancak daha öncesi de var. Milli Gençlik Vakfı ve Ülkü Ocakları..

14 yaşından beri hizmet etmeye çalışıyoruz.

Gençliğe rehber olmaya gayret ettik. Gençlik Kolları İl Başkanlığı..

Önemli görevlerde bulunduk.

22 yıldır aralıksız bir çok kademede görev yaptık.
Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmak, onunla dava arkadaşı olmak, AK Parti kadrolarında yer almak, benim için büyük şereftir.

Bu davada çakıl taşı olmak büyük bir onurdur.

Belediye Başkan Yardımcılığı, Belediye Başkan Vekilliği, İl Genel Meclisi Üyeliği görevimiz oldu.
Mühendis kimliğimizle beraber yerel yönetimlerde epey hizmetimiz oldu.

İnsanlarımız kamuoyu yakıştırıyor. Hem Ortahisar Belediye Başkanlığına, hem de kendi memleketimiz olan Araklı Belediye Başkanlığına..

ARAKLI İLE İLGİLİ BİR DÜŞÜNCEM YOKTU
Araklı ile ilgili esasında düşüncem yoktu. Partimin dinamikleri, organlarının böyle bir teklifi oldu. Bende istişarelere değer veren birisiyim. Geniş bir istişare sürecimiz oldu.
Sonuçta ortaya şöyle bir sonuç çıktı: Partimin dinamikleri bir görev veriyorsa bu benim için onurdur. “Hangi görevi verirseniz verin hazırım” şeklinde beyanımız oldu.

CUMHURBAŞKANIMIZ BÖYLE BİR TERCİHTE BULUNDU

Uygun görülen ilçe öncelikle Araklı oldu.. Kendi ilçemiz, memleketimiz. Bizim için çok değerli ve onurlu bir görev.
“Hazır olduğumuzu” söyledik.

Netice itibariyle sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri..
Partimin bütün organlarının aynı doğrultuda düşündüklerini ifade etmelerine rağmen sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri. Netice itibariyle sayın Cumhurbaşkanımız böyle bir tercihte bulundu. Burada önemli olan AK Parti’dir. Önemli olan Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Orada da AK Parti’yi temsil eden arkadaşımız aday gösterildi ve Araklı ilçesine hizmet edecek, projelerini üretecek.

Bu da takdir edeceğimiz, kabul edeceğimiz, saygı duyacağımız durumdur.

Siyasette uzun yıllar birçok görevde yer aldım.

Siyasette nasip ve takdire çok inandım.

Nasip değilmiş diyorum.

İlçe Başkanlığını da heyecanla ve severek yapıyorum. Teşkilatçılık da beni çok heyecanlandırıyor. Ortahisar gibi bir ilçede AK Parti’nin ilçe başkanıyım, Genel Başkanımızın temsilcisiyim. Bu büyük bir onurdur. Ancak böyle bir süreç yaşandı. Şimdi Ortahisar’da seçim sürecini yönetiyorum. Benim başkanlığımda Ortahisar’da seferberlik ilan ettik.
Hep birlikte sahadayız. Gece gündüz, 24 saat sahadayız. Bizim sahanın her metrekaresinde izimiz var.

ANKARA’YA GİDİŞİNDE SÖZ MÜ ALDI?

Öyle bir şey mümkün değil. Öyle bir talebim de olmadı. Sayın bakanımızın daveti üzerine Ankara’ya gittim. Sayın Bakanımız, bizim büyüğümüz. Trabzonlu önemli bir görevi olan değerli bir ağabeyimiz. Daveti sonrası Ankara’da gittim. Süreçle ilgili istişarelerde bulunduk.

Benim dava adamı olarak duruşum nettir. Öyle bir beklentim, bakış açısı asla.

Sadece “Bana tavsiyeniz var mı?” dedim. Milletvekillerine uğradım. Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Şen’e uğradım. Teşkilat Başkanımız, Genel Başkan Yardımcımız, İstanbul Milletvekilimiz Erkan Kandemir’e uğradım. Aynı minvalde sohbetimiz oldu. “Teşkilatımızın, davamın emrindeyim. Bana tavsiyeniz var mı?”  diye sohbet ortamı gerçekleştirdik.

ORADA BİR TRAVMA YAŞADIK

Tabi orada bir travma yaşadık. Yaşamadık diyemem yani.. O süreçten sonra böyle bir istişareye, hasbihale ihtiyaç duydum ruhen. Gerçekleştirdim.

Bu seçimlerin önemli olduğunu ifade ettiler. Benim de aynı duyguları paylaştım. Bu seçimlerin oyumuzu arttırarak alınması noktasında gayret beklediklerini ve bende bu talimatlarla Trabzon Ortahisar’a geldim. Ortahisar’da seçim çalışmalarını adeta seferberlik boyutunda başlatmış olduk.

İL BAŞKANLIĞINA MI ADAY OLACAK?

Odaklandığımız seçim yerel seçim. Davam bana, partim bana şurada üye olarak bekle, şurada mahalle başkanı ol, şurada ilçe başkanı ol şurada şu görev senindir ne derse kabulümdür. Ben davama hizmet, ülkeme milletimize hizmet olarak kendimi adamışım. Bu doğrultuda siyaset hareketimiz devam edecek. Asla başka düşüncem yok. Davam partim ne görev verirse.

spot_img

Son haberler

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi Kürem-Der Genel Başkanı hemşehrimiz Faruk Çebi, Araklı-Bayburt yolu...

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR İlçemizde Akasya, Yalıboyu, Kalecik ve Konakönü sahili...

Selahaddin Çebi’den, CHP’ye tepki! “Böylesi ancak CHP’de olur…”

Selahaddin Çebi’den, CHP'ye tepki! "Böylesi ancak CHP'de olur..." AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı hemşehrimiz Selahaddin...

Bu kategorideki diğer haberler

BİFARALI GENÇ YILDIZIMIZ SEMİH’E DEV TALİPLER

Beşiktaş'ın genç yıldızı Semih Kılıçsoy'a dev talipler! Sergilediği performans ile büyük beğeni toplayan aslen ilçemize...

‘SIRTIMDAN HANÇERLENDİM’ SÖZLERİNE HAMZAÇEBİ’DEN TEPKİ

Akif Hamzaçebi’den Kılıçdaroğlu’na çok sert ‘hançer’ tepkisi Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçmiş dönem TBMM Başkanvekili ile...

ARAKLI’DA DERE TEMİZLİĞİ KONTROL EDİLDİ ve SONUÇ AÇIKLANDI

Trabzon derelerinin temizliği kontrol edildi! Araklı’da durum mu ne? Trabzon'da derelerin temizliği kontrol edildi. 11...