Ana SayfaSiyaset"ÇEBİ'Yİ HARCADILAR..."

“ÇEBİ’Yİ HARCADILAR…”

Yayınlanma Zamanı

spot_img
spot_img

“ÇEBİ’Yİ HARCADILAR…”

Adalet ve Kalkınma Partisi, yarın saat 11.00’da Beşirli Spor Kompleksi’nde düzenlenecek olan aday tanıtım toplantısında Trabzon ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımını gerçekleştirecek.

Bugün ilçemiz için ilginç bir gelişme yaşanarak; AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’nin haftalardır kesin olarak belirlenen adaylığı son anda geri çekilerek Selahaddin Çebi’nin yerine iş insanı Hüseyin Avni Coşkun Çebi aday gösterildi.

Hüseyin Avni Coşkun Çebi

İlçemizde uzun yıllar Sağlık Grup Başkanı ve aile hekimi olarak görev yapmış olan Dr. Hüseyin Avni Coşkun Çebi, İstanbul Pendik Araştırma Hastanesi’nde baş hekim yardımcısı olarak da görev yapmıştı. Eski Trabzon Milletvekili İbrahim Çebi’nin kardeşi ve ilçemizin eğitim camiasındaki önemli kişiliklerden Kazım Çebi’nin de oğlu olan Hüseyin Avni Coşkun Çebi’nin, Selahaddin Çebi’nin yerine aday gösterilmesi şaşkınlıkla karşılanırken, Günebakış Gazetesi’nde “Çebi’yi Harcadılar…” başlıklı bir haber içeriği yayınlandı.

İçerikte, milli görüş geleneğinden gelen Selahaddin Çebi’nin adaylığı Araklı’da akametle sonuçlanırken, liberal çizgide bir adayın gösterilmesinin Araklı’nın muhafazakar kimliğiyle de örtüşmediği belirtildi. 

Selahaddin Çebi’nin önce Araklı’da ittifakla aday olarak ilan edilip ardından tasfiye edilmesinin tam bir hayal kırıklığı yarattığı ifade edildi. 

İçerikte ayrıca, ilçe başkanı Çebi’nin görevinden istifa etmeyi düşündüğünün öğrenildiği ve Selahaddin Çebi’ye kendi talebi olmadan AK Parti Milletvekilleri ve teşkilatın Araklı’yı önerdiği, Çebi’nin de çeşitli istişarelerden sonra kendi ilçesi Araklı’dan aday olabileceğini ilettiği ileri sürüldü.

Haber içeriğinin tam metni şu şekilde:

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’nin haftalardır kesin olarak belirlenen adaylığı son anda geri çekildi. Çebi’nin yerine iş insanı Hüseyin Avni Çebi aday gösterildi. Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’nin son anda adaylıktan çekilmesi Trabzon’da şaşkınlıkla karşılandı. İlçe Başkanı Çebi’nin görevinden istifa etmeyi düşündüğü öğrenildi.

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’ye kendi talebi olmadan AK Parti Milletvekilleri ve teşkilatın Araklı’yı önerdiği, Çebi’nin de çeşitli istişarelerden sonra kendi ilçesi Araklı’dan aday olabileceğini ilettiği ileri sürüldü. Edinilen bilgilere göre gerek teşkilat, gerekse Milletvekilleri nezdinde verilen karar genel merkeze iletildi. Üzerinde ittifak sağlanan ender ilçelerden biri olan Araklı için herkes Selahaddin Çebi ismini beklerken, bir anda uzun yıllardır Trabzon’da olmadığı bilinen Hüseyin Avni Çebi aday ilan edildi.

Milli görüş geleneğinden gelen Çebi’nin adaylığı Araklı’da akametle sonuçlanırken, liberal çizgide bir adayın gösterilmesi Araklı’nın muhafazakar kimliğiyle de örtüşmediği belirtildi. Gençlik yıllarından itibaren bir mücadelenin içinden gelen ve davanın kahrını çeken Selahaddin Çebi’nin önce Araklı’da ittifakla aday olarak ilan edilip ardından tasfiye edilmesi tam bir hayal kırıklığı yarattı. Araklı’da şimdi AK Parti ve Yeniden Refah Partisinin çekişmesi bekleniyor. Gözler Trabzon’un en muhafazakar iki ilçesinden biri olan Araklı’daki sonucu merak ediyor.

spot_img

Son haberler

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi Kürem-Der Genel Başkanı hemşehrimiz Faruk Çebi, Araklı-Bayburt yolu...

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR İlçemizde Akasya, Yalıboyu, Kalecik ve Konakönü sahili...

Selahaddin Çebi’den, CHP’ye tepki! “Böylesi ancak CHP’de olur…”

Selahaddin Çebi’den, CHP'ye tepki! "Böylesi ancak CHP'de olur..." AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı hemşehrimiz Selahaddin...

Bu kategorideki diğer haberler

Selahaddin Çebi’den, CHP’ye tepki! “Böylesi ancak CHP’de olur…”

Selahaddin Çebi’den, CHP'ye tepki! "Böylesi ancak CHP'de olur..." AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı hemşehrimiz Selahaddin...

YENİDEN REFAH’IN ARAKLI İLÇE BAŞKANLIĞI’NDA GÖREV DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİ

YENİDEN REFAH’IN ARAKLI İLÇE BAŞKANLIĞI’NDA GÖREV DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİ Yerel seçimlerde teşkilatına öncülük ederek aldığı %22,40...

SELAHADDİN ÇEBİ KAYYUM KARARINI ELEŞTİRENLERE SERT ÇIKTI

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Çebi Kayyum Kararını Eleştirenlere Sert Çıktı! AK Parti Ortahisar İlçe...