Ana SayfaEkonomi“TRABZON-TİFLİS UÇAK SEFERLERİ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPILMALI”

“TRABZON-TİFLİS UÇAK SEFERLERİ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPILMALI”

Yayınlanma Zamanı

spot_img
spot_img

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı, hemşehrimiz Erkut Çelebi Gürcistan ve Azerbaycan pazarları konusunda değerlendirilmelerde bulundu.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, yakın komşularımız olan Gürcistan ve Azerbaycan ile ulaşım imkanlarının artmasının başta turizm olmak üzere ticareti geliştirdiğini belirtti. 
Çelebi, “Gürcistan ve Azerbaycan ile Trabzon’un ulaşım imkanlarının artmasının karşılıklı ticaretimizi olumlu etkiliyor. Bakü- Trabzon arasında hafta da iki gün gerçekleşen direkt uçak seferleri kış mevsiminde olmamıza rağmen doluluk oranı yüksek. Bundan büyük bir memnunluk duymaktayız” dedi.
BAKÜ’DE SAĞLIK TURİZMİ GÖRÜŞMELERİ YAPILACAK
Başkan Çelebi hedef pazarlar arasında bulunan Azerbaycan ile Trabzon arasındaki ekonomik ilişkilerimizi geliştirmesine yönelik çalışmalara devam edildiğini belirterek şunları söyledi: “İnşaat, turizm ve sağlık turizmi sektörlerinde Azerbaycan’da faaliyetlerimizi oda olarak üyelerimizle beraber devlet desteği projelerimizle yürütüyoruz. Önümüzdeki yılın ilk ayında 14-18 Ocak 2024 tarihleri arasında Bakü de sağlık turizmi sektöründe karşılıklı görüşmelerimiz planlandı.  Oda üyelerimiz arasındaki bulunan proje kapsamındaki sağlık turizmi paydaşlarımızla Bakü’de sağlık sektöründe görüşmeler yapılacak. Bu anlamda Bakü- Trabzon arasında var olan direkt uçak seferlerinin sağlık turizmine katkısı büyük olacaktır.
Aynı şekilde Gürcistan’ın Tiflis kenti ile Trabzon arasında direkt uçak seferlerinin başlatılması konusunda çalışmaları sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Tiflis-Trabzon uçak seferlerini hayata geçirmek için yapılacak işbirliklerine sağlık turizmi ve turizm firmalarımızın katılmasını arzu ediyoruz.”
spot_img

Son haberler

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi

Araklı-Bayburt Yolu’nun ağır tonajlı araçlara kapatılması istendi Kürem-Der Genel Başkanı hemşehrimiz Faruk Çebi, Araklı-Bayburt yolu...

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR

ARAKLI’DAKİ PLAJLARIN SU KALİTESİ ANALİZ EDİLDİ. İŞTE SONUÇLAR İlçemizde Akasya, Yalıboyu, Kalecik ve Konakönü sahili...

Selahaddin Çebi’den, CHP’ye tepki! “Böylesi ancak CHP’de olur…”

Selahaddin Çebi’den, CHP'ye tepki! "Böylesi ancak CHP'de olur..." AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı hemşehrimiz Selahaddin...

Bu kategorideki diğer haberler

ARAKLI ÇAYKUR KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI

ARAKLI ÇAYKUR İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI! Araklı Çay Fabrikası’na alınacak 5 mevsimlik işçi alımı...

ARAKLI ÇAY FABRİKASI İÇİN KURAYA GİRECEK İSİMLER AÇIKLANDI

ÇAYKUR İşçi Alımı Kura İşlemleri Nihai Liste Açıklandı! Araklı Çay Fabrikası’na alınacak 5 geçici işçi...

FINDIK ÜRETİCİLERİNE DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

Fındık Alan Bazlı Destek Ödemeleri Başlıyor Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere yönelik Alan Bazlı Destek...